وبلاگ اسپری تک گل

اسپری WD40

اسپری WD40 تکگل زنگ زدا و روان کننده است که حتی در دمای بسیار بالا نیز قابل استفاده است. از این اسپری برای از بین بردن زنگ استفاده میشود. وقتی این اسپری را روی یک سطوح زنگ زده میپاشید این محصول درون سطوح زنگ زده و پوسیده نفوذ میکند و زنگ، الودگی را از سطوح […]

sitemain · 2020/12/21

اسپری WD40 تکگل زنگ زدا و روان کننده است که حتی در دمای بسیار بالا نیز قابل استفاده است. از این اسپری برای از بین بردن زنگ استفاده میشود. وقتی این اسپری را روی یک سطوح زنگ زده میپاشید این محصول درون سطوح زنگ زده و پوسیده نفوذ میکند و زنگ، الودگی را از سطوح فلزی، سیم های برق، پیچهای خراب، وسایل و تجهیزات برقی، اتصالات، مکانیسمهای کنترلی و دیگر فلزی از بین میبرد.

در سال ۱۳۵۳ یک شرکت امریکایی به اسم راکت شمیکال به سفارش ناسا شروع به تولید این اسپری کرد که به نام WD40 معروف شد که مخفف اسم اینگلیسیه “واتر دیسپلیسمنت” میباشد. با تحقیقات پی در پی این شرکت موفق شد که ماده بدست بیاورد که اب را از سطوح فلزی جدا کند. این اسپری ابتدا برای چربی کیری، گریس زدن و تمیز کاری قطعات مورد استفاده در صنایع هوا و فضا و موشک بکار افتاد.

از این محصول اولین بار برای محافظت از موشکهای امریکایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی استفاده شد و جالب است بدانید تا کنون هیچ شرکت دیگری موفق به کشف فرمول ان نشده است.

بغیر از استفاده این محصول در صنعت هوا و فضا استفاده خانگی هم از قبیل تمیز کردن سطوح بیرونی گلدان، از بین بردن هشرات موذی و قیره هم پیدا کرد و برای اولین بار در فروشگاه های سان دیاگو شروع به فروش کرد. فروش این محصول بتدریج بیشتر و بیشتر شد و شرکت راکت شمیکال و در ابتدا ۷ نفر بیشتر نبود بزودی اسم خود را به شرکت WD40 تغییر داد و وارد بورس شد که همون روز اول ارزش ان ۶۱ درصد افزایش یافت.

از ان هنگام تا کنون، فعالیت شرکت افزایش روز افزون داشته. امروزه این اسپری محبوب علاوه بر مصرف خانگی، در صنایع خودرو، ورزش، هوا فضا، ساختمان، کشاورزی و کامپیوتر نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

در سال ۱۹۹۳ از هر ۵ خانوار امریکایی ۴ خانوار مصرف کننده WD40 بودند و فروش ان به میانگین یک میلیون قوطی در هفته افزایش بافت. همچنین ۸۱ درصر از شاغلین در حرفه های فنی از این اسپری استفاده میکردند.

در سال ۲۰۰۳ تغییر در طراحی نازل ان انقلابی در کارایی این محصول ایجاد کرد و در سال ۲۰۰۵ نیز باری رضایت مشتریان، طرح نی تغییر کرد و نازل ان نیز ثابت شد که مدل “سمارت سترا” نام گرفت و مشکل همیشگی مصرف کننده گان که همانا گم شدن نی قرمز رنگ نازل بود حل شد.

مطالب مرتبط